UAB „Juodeliai“ – didysis jau tradicija tampančios MO parodos Marijampolėje mecenatas

MO sugrįžta į Marijampolę! Šį rudenį visi marijampoliečiai ir miesto svečiai kviečiami pamatyti fragmentus iš MO muziejaus parodos „Mekas mirksi geriau“.

Parodos atidarymas įvyko rugsėjo 6 d., kur susirinkusių svečių laukė ekskursija sumenininku, parodų kuratoriumi Vyteniu Buroku. O visi menu besidomintys miesto gyventojai parodą Marijampolės kultūros centre gali aplankyti iki spalio 10 d.

Avangardinio kino kūrėjas, poetas Jonas Mekas (1922–2019) turėjo neįtikėtiną savybę atsidurti ten, kur nereikšmingi kasdieniai susitikimai virsdavo istorija. Meko susitikimus su tuometinėmis meno ir popkultūros žvaigždėmis liudija ne tik jo filmai, bet ir filmų kadrai – XX amžiaus pabaigoje menininkas juos ėmė eksponuoti kaip savarankišką kūrybos dalį. Dalis šių kadrų tapo MO kolekcijos dalimi ir pristatomi parodoje „Mekas mirksi geriau“. Marijampolės kultūros centre eksponuojamose fotografijose lankytojai turės galimybę pamatyti ne vienąžymų veikėją – Yoko Ono, Johną Lennoną, Andy Warholą, Nam June Paiką, Elvį Preslį, Jurgį Mačiūną ir kt.

2019 m. užsimezgusi partnerystė tarp medienos perdirbimo įmonės „Juodeliai“ ir MO muziejaus leidžia sklandžiai organizuoti parodų keliones į Marijampolę bei sudaryti palankias parodų lankymo sąlygas vietos bendruomenei.

No items found.